Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incetare CIM administrator SRL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incetare CIM administrator SRL

Administratorul unei societati comerciale care in prezent are contract de munca doreste sa inceteze acest contract prin acordul partilor (55 b). Poate semna decizia de incetare si la "angajator" si la "angajat"? Cine ar trebui sa semneze actele in acest caz?
O poate semna, dar mai bine s-o semneze asociatul.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc.