avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 594 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incetare CIM administrator SRL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incetare CIM administrator SRL

Administratorul unei societati comerciale care in prezent are contract de munca doreste sa inceteze acest contract prin acordul partilor (55 b). Poate semna decizia de incetare si la "angajator" si la "angajat"? Cine ar trebui sa semneze actele in acest caz?
Cel mai recent răspuns: roxana69 , utilizator 21:49, 11 Aprilie 2022
O poate semna, dar mai bine s-o semneze asociatul.
Ultima modificare: Luni, 11 Aprilie 2022
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Desfacere contract individual de munca fara acordul angajatorului LDL LDL Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti care sunt implicatiile si ce sanctiuni se pot aplica in cazul in care un asociat cu parti egale (50 % ) intr-o societate care ... (vezi toată discuția)
Incetare cim administrator 2680512521612 2680512521612 administratorul unei societati a cerut incetarea cim cf.art 55 b. cum pot sa fac decizia de incetare? administratorul decide ca administratorul sa inceteze ... (vezi toată discuția)
Ajutor- incetare contract de munca art 55 lit b sz_ada sz_ada am nevoie de cartea de munca deoarece vreau sa ma angajez in cadrul altei societatii...initial am formulat o cerere de demisie cu care m-am prezentat la ... (vezi toată discuția)