Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Se poate deplasa medicul de familie la domicliul ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Se poate deplasa medicul de familie la domicliul pacientului ...

Se poate deplasa medicul de familie la domicliul pacientului pentru aplicarea un tratament (injectabil) intramuscular?
De la începutul lunii aprilie, medicii de familie pot diagnostica și trata anumite boli și la domiciliul pacienților, nu doar la cabinet, așa cum se întâmpla anterior.

Pentru mai multe informații legate de lista serviciilor pe care medicii de familie le pot face la domiciliul pacienților, găsiți în următorul articol: www.avocatnet.ro/articol_611...