avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 793 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dreptul Muncii Buna ziua, dupa pensionare mi-a fost ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dreptul Muncii Buna ziua, dupa pensionare mi-a fost prelungit contractul cu ...

buna ziua, dupa pensionare mi-a fost prelungit contractul cu 1 an, apoi inca 1 an, pentru prelungirea cu inca 1 an este necesara cerere din partea salariatului ? se prelungeste obligatoriu inca un an ? este decizia exclusiva a conducatorului unitatii de a prelungi sau nu, chiar daca este cerere de prelungire? Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:07, 21 Aprilie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In opinia mea, trebuie cerere ... da, este decizia conducatorului unitatii daca prelungeste sau nu activitatea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetare cim pentru pensionare aijin aijin Buna ziua. As dori sa ma ajutati intr-o problema. Am un salariat care si-a depus dosarul pentru pensionare in iulie 2009. In septembrie a venit decizia cu ... (vezi toată discuția)
Prelungire ccm lilianan lilianan Buna ziua, CCM la Nivel de Unitate este negociat cu o durata de 1 an, aproximativ peste 2 luni acesta expira si ar trebui prelungit. Daca in contract un ... (vezi toată discuția)
Contract de munca pe perioada determinata teoalex teoalex Buna ziua, As avea si eu cateva intrebari legate de contractele de munca pe durata determinata. Prima ar fi: de cate ori se poate prelungi un contract de ... (vezi toată discuția)