Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dreptul Muncii Buna ziua, dupa pensionare mi-a fost ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dreptul Muncii Buna ziua, dupa pensionare mi-a fost prelungit contractul cu ...

buna ziua, dupa pensionare mi-a fost prelungit contractul cu 1 an, apoi inca 1 an, pentru prelungirea cu inca 1 an este necesara cerere din partea salariatului ? se prelungeste obligatoriu inca un an ? este decizia exclusiva a conducatorului unitatii de a prelungi sau nu, chiar daca este cerere de prelungire? Va multumesc
In opinia mea, trebuie cerere ... da, este decizia conducatorului unitatii daca prelungeste sau nu activitatea.