avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Impreuna cu sotul meu detinem un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Impreuna cu sotul meu detinem un apartament. Jumatate ...

Buna ziua!
Impreuna cu sotul meu detinem un apartament. Jumatate a fost donat de mama lui.
Dorim sa ii acordam posibilitatea mamei de a-l vinde si de a se folosi exclusiv de banii obtinuti din vanzare.
Ce demersuri si acte ar trebui sa facem in acest sens?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 11:31, 28 Aprilie 2022
Împuterniciți-o pe mamă, printr-o procura speciala, sa vândă apartamentul si specificați în cuprinsul procurii ca prețul vânzării sa fie virat în contul mamei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzarea unui apartament copiilor mariasabo mariasabo parintii mei au un apartament ,noi suntem 2 surori ,mama e plecata in italia si vrea sa treaca apartamentul pe numele nostru si tata ,eu pot sa fiu ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, am urmatoarea intrebare. matusa mea, sora mamei mele, ... simona toanchina simona toanchina Buna ziua, am urmatoarea intrebare. Matusa mea, sora mamei mele, in varsta de 75 ani, care este vaduva de 12 ani , este singura , nu a avut copii niciodata, ... (vezi toată discuția)
Cumparare casa de la parinti iulyt iulyt Se poate cumpara apartamentul detinut de mama mea, in care eu si nevasta suntem luati in spatiu? Trebuie facuta dezbaterea mostenirii inainte sau care este ... (vezi toată discuția)