Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Impreuna cu sotul meu detinem un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Impreuna cu sotul meu detinem un apartament. Jumatate ...

Buna ziua!
Impreuna cu sotul meu detinem un apartament. Jumatate a fost donat de mama lui.
Dorim sa ii acordam posibilitatea mamei de a-l vinde si de a se folosi exclusiv de banii obtinuti din vanzare.
Ce demersuri si acte ar trebui sa facem in acest sens?
Multumesc!
Împuterniciți-o pe mamă, printr-o procura speciala, sa vândă apartamentul si specificați în cuprinsul procurii ca prețul vânzării sa fie virat în contul mamei.