Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua.Eu am inchiriat o garsoniera cu contract de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua.Eu am inchiriat o garsoniera cu contract de inchiriere.A ...

Buna ziua.Eu am inchiriat o garsoniera cu contract de inchiriere.A avut loc revizia de gaze,iar proprietarul mi-a pus la plata aceasta suma invocand faptul ca eu locuiesc acolo,si tot eu trebuie sa platesc.
In contractul de inchiriere nu gasesc specificat acest lucru.Va rog sa imi spuneti va rog cine trebuie sa suporte mai exact aceasta cheltuiala.
Instalatia apartine proprietarului, nu plecati dvs. cu ea acasa...
Pe numele cui este factura?
Dumnealui trebuie sa plateasca aceasta suma.
Chitanta ia dat-o administratorul pe numele dumnealui.Oricum banii i-am dat pentru ca nu reuseam deloc sa ma inteleg asupra acestui aspect.Cu toate ca i-am spus si eu ca nu este obligatia mea de plata.
Nu va revine obligatia achitarii c/v cost verificare instalatie gaz decat in cazul in care v-ati asumat aceasta resposabilitate in contractul de inchiriere