avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 292 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revenire din ccc cu un alt tip de cm
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revenire din ccc cu un alt tip de cm

Bună ziua,

Problema : revenire din ccc de 2 ani.
Intrebari:
- actele de revenire se pot semna în ziua revenirii?
Mi s-a spus ca din cauza ca revisalul impune sa se facă actele cu 2 zile înainte, nu se poate semna în ziua revenirii
- contractul inițial a fost de munca la domiciliul. Acuma compania vrea sa schimbe cu telemunca plus alte clauze.
Eu nu vreau schimbarea contractului, dar mi s-a spus ca nu pot semna revenirea dacă nu semnez anexa cu schimbări.
Este legal asa ceva?
Cu ce ma pot apară?

Va mulțumesc din suflet!

Alte discuții în legătură

Clauza de telemunca AndradaCristu AndradaCristu Buna ziua, La expirarea unor Acte adiționale cu clauza de telemunca, valabile de la ... pana la ..., pentru prelungirea clauzei, este corect daca se vor ... (vezi toată discuția)
Starea de alerta - munca la domiciliu/telemunca AndradaCristu AndradaCristu Buna ziua, Desi era propus ca pe perioada starii de alerta angajatorul sa poata dispune unilateral munca la domiciliu sau telemunca, se pare ca textul a ... (vezi toată discuția)
Expirare perioada telemunca roxana69 roxana69 La expirarea termenului in care un angajat lucreaza in regim de telemunca se mai face act aditional de schimbare a tipului de contract (fara clauza de ... (vezi toată discuția)