Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, Am cumparat o motocicleta din Austria si a ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, Am cumparat o motocicleta din Austria si a fost adusa ...

Buna ziua,
Am cumparat o motocicleta din Austria si a fost adusa in auto(furgon) fara numarul de inmatriculare din Austria.La inmatriculare se cere acest numar.In lipsa lui care este procedura?Trebuie o declaratie pe propria raspundere(daca da trebuie facuta la notar?) ??
Din pacate nu exista alta procedura.
[ link extern ]
E o declaratie pe propria raspundere. ceva de genul asta: subsemnatul .. declar ca am adus auto cu seria de sasiu .. pe platforma .. prin vama .. O scrii tu, nu cred ca se cere notariala pe undeva pe la vreun serviciu de inmatriculari.
Presupun ca nu ai CMR, ca si ala merge in dosar in locul numerelor/declaratiei.
Eduard Ciprian Slai,