Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inmatriculare auto in Romania - cetatean strain ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inmatriculare auto in Romania - cetatean strain rezident in Romania ...

Inmatriculare auto in Romania - cetatean strain rezident in Romania

Buna ziua, As dori sa stiu daca un cetatean strain (UE) cu rezidenta in Romania, poate inmatricula propria masina, radiata din statul UE de provenienta. Este necesar sa aiba domiciliul in Romania (sa fie proprietar de locuinta sau sa fie luat in spatiu de catre proprietar) sau este suficient contractul de inchiriere si certificatul de rezidenta?

Va multumesc,
Gasiti informatii la DRPCIV: [ link extern ] /
[ link extern ]