Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Domiciliu neschimbat - e nevoie de declaratie de luare ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Domiciliu neschimbat - e nevoie de declaratie de luare in spatiu?

Buna! Imi expira buletinul facut la 18 ani si trebuie sa-l reinnoiesc. Daca domiciliul ramane acelasi (adresa parintilor) sunt obligata sa fac dovada domiciliului? Adica titularul actului de proprietate, tatal meu in acest caz, trebuie sa faca declaratie de luare in spatiu (nefiind in tara)?
Buna ziua, da.