avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 644 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Domiciliu neschimbat - e nevoie de declaratie de luare ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Domiciliu neschimbat - e nevoie de declaratie de luare in spatiu?

Buna! Imi expira buletinul facut la 18 ani si trebuie sa-l reinnoiesc. Daca domiciliul ramane acelasi (adresa parintilor) sunt obligata sa fac dovada domiciliului? Adica titularul actului de proprietate, tatal meu in acest caz, trebuie sa faca declaratie de luare in spatiu (nefiind in tara)?
Cel mai recent răspuns: Madalina Pascu , Avocat 16:14, 17 Mai 2022
Buna ziua, da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Luare in spatiu speranta69 speranta69 buna seara,acum 5 ani mama mea mi-a facut act vanzare -cumparare pentru apartament,deci acum sunt titulara,problema esta ca fiului meu ii expira buletinul si ... (vezi toată discuția)
Ce acte sunt necesare pentru reinnoirea buletinului la 18 ani? valentindiaconu valentindiaconu Buna ziua.Sunt valentin .Momentan sunt in italia si pe 13 ianuarie imi expira buletinul exact cand implinesc 18 ani.Intrebarea este ,pot merge singur sa imi ... (vezi toată discuția)
As putea sa-mi refac buletinul? zucca zucca as vrea sa stiu daca pot sa imi refac buletinul expirat de 2 luni la aceeasi adresa, dar contractul de casa nu e pe numele meu , e pe numele parintilor si ei ... (vezi toată discuția)