avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 490 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Concediul medical prelungeste perioada de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Concediul medical prelungeste perioada de proba? Multumesc ...

Buna ziua!
Concediul medical prelungeste perioada de proba?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: HERLICSKA , utilizator 17:54, 17 Mai 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Contractul de muncă se suspendă pe perioada în care salariatul se află în incapacitate temporară de muncă, până la însănătoșire, urmând ca perioada de probă sa fie prelungita cu zilele nelucrate de salariate din cauza incapacității în care s-a aflat.
Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical LIVIU NISTEA LIVIU NISTEA Va supun atentiei urmatoarea situatie: Unui salariat, aflat in perioada de proba, I se transmite in data de 15 a lunii notificarea si decizia de incetare a ... (vezi toată discuția)
Concediu medical in timpul preavizului biancaclaudia biancaclaudia Buna ziua, In acest moment sunt in preaviz pana in 31.10.2016 si as vrea sa stiu daca imi iau concediu medical mi se prelungeste preavizul? (vezi toată discuția)
Posibilitate prelungire contract durata determinata - salariata insarcinata geaninaa114 geaninaa114 Buna seara, Sunt salariata a unei corporatii cu contract initial pe perioada nedeterminata. In luna iunie 2012 am semnat un acord de incetare a contractului ... (vezi toată discuția)