Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Concediul medical prelungeste perioada de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Concediul medical prelungeste perioada de proba? Multumesc ...

Buna ziua!
Concediul medical prelungeste perioada de proba?
Multumesc
Contractul de muncă se suspendă pe perioada în care salariatul se află în incapacitate temporară de muncă, până la însănătoșire, urmând ca perioada de probă sa fie prelungita cu zilele nelucrate de salariate din cauza incapacității în care s-a aflat.
Va multumesc!