avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Stie cineva cate luni are \"anul juridic\" in Grecia? ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Stie cineva cate luni are "anul juridic" in Grecia? In Romania, ...

Stie cineva cate luni are "anul juridic" in Grecia? In Romania, pentru pedepse sub 10 ani, liberarea conditionata se poate dispune dupa executarea a 2/3 din pedeapsa dar nu mai putin de jumatate. Practic in limbajul popular se zice " ca se merge cu 8 luni la an". Imi poate spune cineva care este procedura in Grecia? Multumesc

Alte discuții în legătură

Noul cod penal dulshe dulshe buna Anu juritic pe noul cod penal cu cat merge cu 8luni saau 6 luni la an? (vezi toată discuția)
Anul de puscarie melinaR melinaR buna dimineata am o intrebare care tot ma chinuie si nu ii pot gasi raspuns nepotul meu are o condamnare de 7 si 6 luni din care a executat 4 ani si 2 luni ... (vezi toată discuția)
Liberare conditionata marianaramona marianaramona buna ziua vreau sa stiu daca sotul meu poate sa ieasa cu liberare conditionata .pentru ca el are 2 anii de inchisoare pentru conducere fara permis .dar el a ... (vezi toată discuția)