Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe Pentru o societate care vinde alcool online, este ...
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

Pentru o societate care vinde alcool online, este necesara obtinerea ...

Pentru o societate care vinde alcool online, este necesara obtinerea atestatului pentru distributie si comercializare en-gros a bauturilor? Vanzarea online se realizeaza catre orice persoana fizica sau juridica de pe teritoriul tarii. Mentionez ca societatea detine autorizatie de "Destinatar inregistrat".
Vânzarea online este guvernată de cod CAEN 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet. Deci, nu este comercializare en-gros și nu trebuie atestat.