Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Adeverințe originale pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Adeverințe originale pensionare

Adeverințele originale pentru pensionare au fost reținute la depunerea dosarului de pensie,deși decizia de pensionare nu s-a primit(nu s-au îndeplinit criteriile pt.pensionare).Cum pot recupera adverintele originale?Casa de Pensii spune ca se pastreaza la ei in arhiva pina la data pensionarii(in 2026).Este corect sa procedeze asa?Va multumesc anticipat tuturor care ma puteti ajuta!
ghici_2013, utilizator
In general, asa se procedeaza raman pana la data pensionarii ... dvs ar trebui sa retineti numarul de dosar si cand indepliniti conditiile sa faceti mentiune la el.
Persoana in cauza a primit doar o înștiințare precum ca nu are drept de pensionare.Este suficientă această înștiințare,ca sa dovedească ca a depus ad. originale? Multumesc frumos pt raspuns!
Nu, trebuia emisa o decizie de respingere ...
Multumesc mult!