avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 625 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Speta concreta: un angajat cu norma 8h , ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Speta concreta: un angajat cu norma 8h , trece la ...

Buna ziua,
Speta concreta: un angajat cu norma 8h , trece la norma 2 h si semneaza un alt CIM cu un alt SRL pt norma 8h. POtae in aceasta situatie sa pastreze functia de baza la SRL ul unde a trecut de la 8 la 2h?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Mona@2021 , utilizator 23:03, 23 Mai 2022
Da, poate pastra functia de baza la c.i.m. unde are timp partial.
Mulțumesc!


Cornel Vasile a scris:

Da, poate pastra functia de baza la c.i.m. unde are timp partial.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care sunt dezavantajele unui contract part-time de 2h/luna dariusstefan dariusstefan Buna ziua, Urmeaza sa ma angajez la o firma nou infiintata si mi s-a propus ca salariu pe cartea de munca sa fie mai mic datorita investitiilor care se vor ... (vezi toată discuția)
Contract pe 2 ore goegbv goegbv Am deschis un magazin si am angajat o vanzatoare cu 2 ore.in aceeasi incapere este si o firma de termopane si vanzatoarea va lucra la amandoi in acelasi timp. ... (vezi toată discuția)
Inchidere carte de munca vali7111 vali7111 Am contract de munca cu norma intreaga 8 ore/zi la un angajator unde este si cartea de munca. in afara de acest contract mai am iun contract de munca cu ... (vezi toată discuția)