Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Speta concreta: un angajat cu norma 8h , ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Speta concreta: un angajat cu norma 8h , trece la ...

Buna ziua,
Speta concreta: un angajat cu norma 8h , trece la norma 2 h si semneaza un alt CIM cu un alt SRL pt norma 8h. POtae in aceasta situatie sa pastreze functia de baza la SRL ul unde a trecut de la 8 la 2h?

Multumesc.
Da, poate pastra functia de baza la c.i.m. unde are timp partial.
Mulțumesc!

Cornel Vasile a scris:

Da, poate pastra functia de baza la c.i.m. unde are timp partial.