Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... As dori un sfat: in cazul unui credit ipotecar, a ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

As dori un sfat: in cazul unui credit ipotecar, a carui rata ...

As dori un sfat: in cazul unui credit ipotecar, a carui rata se calculeaza functie de ROBOR la 6 luni, este mai bine sa fac trecerea la calculul ratei functie de IRCC + marja bancii sau nu? Multumesc.
La momentul acesta pare să fie mai bine cu IRCC, dar o să crească și acest indicator în viitor. Adevărul e că nimeni nu are cum să vă dea un sfat bun. Incertitudinile sunt cam multe.