Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Receptia finala la o casa
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Receptia finala la o casa

Buna ziua,
In anul 2010 am facut un proces verbal de receptie partiala (70%) la o casa in Focsani si am platit o suma de cca. 350 lei (reglare taxa urbanism) la primarie. Mentionez ca valoarea casei atunci era de 100.000 lei. Anul acesta fac receptia finala si la o valoare actuala de 270.000 as fi avut de plata cca.1200 lei. Gasesc chitanta din 2010 si le spun celor de la primarie sa-mi recalculeze suma de plata. Ei fac scaderea din totalul de 1200 a celor 350. Eu consider ca trebuia socotit la procent, adica la ora actuala as mai avea de platit doar 30% din suma de 1200 lei. Va rog ajutati-ma.
george-neagu, moderator