Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, Dorim sa revocam din functie un membru CEX ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, Dorim sa revocam din functie un membru CEX (limbaj ...

Buna ziua,

Dorim sa revocam din functie un membru CEX (limbaj si comportament neadecvat cu locatarii) si sa inlocuim cu altul , care sunt conditiile pentru acest demers , si daca trebuie actualizat statutul Asociatiel in Tribunal.
Va multumesc pentru solicitudine!
Faceti o AG cu acest subiect si revocati-l, nu e vesnic.

Articolul 53
Adunarea generală a proprietarilor membri ai asociației de proprietari are următoarele atribuții:
a) alege și revocă din funcție președintele, ceilalți membri ai comitetului executiv și cenzorul/comisia de cenzori;
[ link extern ]
Conform disp L nr 196/2018 adunarea generala prin votul participantilor aleg membrii comitetului executiv
Pentru inlocuire membru al comitetului executiv convocati adunare generala
Multumesc frumos !