Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua Ce fel de procură am nevoie ca sa reprezint ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua Ce fel de procură am nevoie ca sa reprezint părinți ...

Buna ziua

Ce fel de procură am nevoie ca sa reprezint părinți la notar pentru vânzarea unui teren pe numele lor?
O procură notarială prin care părinții va mandatează sa vindeți imobilul în numele lor.
Puneți actele la dispoziția notarului și va ști ce să vă redacteze.
Inclusiv un avocat va poate pune la dispoziție o astfel de procură și vă poate asista în semnarea contractului.
Va multumesc pentru raspuns.