avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 458 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua Ce fel de procură am nevoie ca sa reprezint ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua Ce fel de procură am nevoie ca sa reprezint părinți ...

Buna ziua

Ce fel de procură am nevoie ca sa reprezint părinți la notar pentru vânzarea unui teren pe numele lor?
Cel mai recent răspuns: Yayameko , utilizator 15:05, 3 Iunie 2022
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
O procură notarială prin care părinții va mandatează sa vindeți imobilul în numele lor.
Puneți actele la dispoziția notarului și va ști ce să vă redacteze.
Inclusiv un avocat va poate pune la dispoziție o astfel de procură și vă poate asista în semnarea contractului.
Va multumesc pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare teren intabulat pe parinti Mariuz222 Mariuz222 Buna, parintii mei detin un teren, acesta este intabulat pe numele mamei, eu doresc sa-l vand, mai am un frate, as dori sa-l vand eu nu parintii, cum ma ... (vezi toată discuția)
Procura notariala cielodellasera cielodellasera Buna seara. As dori sa stiu daca este valabila si legala o procura notariala prin care o persoana este imputernicita sa vanda un imobil inclusiv sie insasi. Va ... (vezi toată discuția)
Declaratie de renuntare la dreptul de prorietate a sotului in favoarea sotiei scorus69 scorus69 Buna ziua am o problema f. urgenta de rezolvat si nu stiu cum Parintii mei au o casa la tara pe care doresc sa mi-o doneze mie eu fiind fiica lor,dar nu am ... (vezi toată discuția)