Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... POATE FI INTERZIS ACCESUL ANGAJAȚILOR CU ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

POATE FI INTERZIS ACCESUL ANGAJAȚILOR CU AUTOTURISMELE PERSONALE ...

Poate fi interzis accesul angajaților cu autoturismele personale în curtea unei instituții publice, daca seful centrului impune acest lucru ? Mentionez că există câteva locuri de parcare ,care au fost până acum folosite de către angajați .
Manuela Rășină, administrator
Bineînțeles că poate, nu există vreo interdicție în acest sens.

Avand la dispozitie putine locuri de parcare, prin ROI al firmei se pot stabili persoanele/ lucratorii care au acces cu masina personala la locurile de parcare existente pe terenul firmei.

Am înțeles. Aceste reglementări sunt specificate în ROI al instituției publice.
Mulțumesc frumos.
mariamihaela12345, utilizator