Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare anticipata

Buna
Am 36 de ani de activitate si 59 de ani si 9 luni. Doresc sa stiu daca a fost votata noua lege a pensiilor sau se poate iesi inca la pensie, fara penalizare?
Multumesc
Nu s-a votat noua lege. La varsta pe care o aveti, puteti iesi la pensie, dar cu penalizare.