avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 460 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare anticipata

Buna
Am 36 de ani de activitate si 59 de ani si 9 luni. Doresc sa stiu daca a fost votata noua lege a pensiilor sau se poate iesi inca la pensie, fara penalizare?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Dorin Voicilas , Avocat 18:30, 15 Iunie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu s-a votat noua lege. La varsta pe care o aveti, puteti iesi la pensie, dar cu penalizare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie pavelnicolita pavelnicolita sunt angajata din 01.06.1976 si am lucrat in grupat II 7 ani si jumatate sunt nascuta in noiembrie 1955 si as vrea sa stiu daca pot iesi la pensie anticipata ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata partiala - perioada de diminuare victoriac victoriac Buna ziua, ma numesc Victoria, sunt nascuta in oct. 1954 si cf anexei 6 din legea 263, data iesirii la pensie la limita de varsta este anul 2014 la un ... (vezi toată discuția)
Data iesirii la pensie a urmatoarelor persoane bodo gabriella bodo gabriella doamna 57 ani, nascuata pe 20 august 1954 36 ani vechime fara grupa a 2-a sotul doamnei nascut pe 9 februarie 1954, 39 ani vechime din care 15 ani grupa a ... (vezi toată discuția)