avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Producatorii agricoli trebuie sa se inscrie in ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Producatorii agricoli trebuie sa se inscrie in e-facturare? Cei ...

Producatorii agricoli trebuie sa se inscrie in e-facturare? Cei care conercializeaza legume fructe cu risc fiscal ridicat pe baza carnetului de producator, daca nu sunt PFA/II/ IF.

Alte discuții în legătură

Înregistrare în contabilitate marfă cumpărată de la țărani Creteanu Laura Creteanu Laura Cum as putea sa fac nir pt marfa cumparata de la \"taranii\" care nu fac facturi? Am auzit de bon de achizitie\",dar nu stiu exact ce este si daca e suficient ... (vezi toată discuția)
Alte coduri caen pe pfa Mary2005 Mary2005 DEJA AM UN PFA , DAR AM VOIE SA VAND DOAR HAINE SI DETERGENTI. POT SA VAND IN PARALEL LEGUME- FRUCTE PE ACEST PFA? (vezi toată discuția)
Achizitionarea marfa pe pfa vladelenaangelica1993@gmail.com vladelenaangelica1993@gmail.com Buna ziua! Detin un pfa(sunt la inceput) iar la achizitionarea unor legume am primit certificat de producator, nu factura. Il pot folosi in locul facturii, il ... (vezi toată discuția)