Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Daca detin un PFA care activeaza in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Daca detin un PFA care activeaza in domeniul agriculturii ...

Buna ziua,

Daca detin un PFA care activeaza in domeniul agriculturii si domeniul tranporturilor rutiere de marfuri, iar doi angajati lucreaza in agricultura si unul in tranaporturi sunt obligat sa le maresc salariul la 3000 de lei?

Multumesc!
Angajații din agricultură și industria alimentară trebuie sa aiba un salariu brut de încadrare pentru 8 ore de muncă/zi de minim 3.000 Ron brut /lună