Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Taxa judiciara timbru
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Taxa judiciara timbru

Buna ziua

Am contestat un proces verbal de contraventie in instanta iar prin hotarerea data aceasta a dispus anularea lui.
Bineinteles ca IPJ Politie a facut cerere de apel chiar daca nu au adus nici o proba ca sa si justifice actiunea.
Intrebarea mea este daca cererea de apel formulata de catre IPJ trebuie timbrata si daca pot solicita respingerea apelului ca fiind netimbrat?
Multumesc anticipat.
erhabe, utilizator
Institutiile publice sunt scutite de la plata taxelor de timbru..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Este stipulat acest fapt de o lege?