Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, Locuiesc intr-un apartament care are si ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, Locuiesc intr-un apartament care are si parcare subterana, ...

Buna ziua,
Locuiesc intr-un apartament care are si parcare subterana, unde este si ghena blocului.
Administratorul imi percepe si pentru apartament cat si pentru parcare taxa de intretinere lift, motivand ca pentru parcare sunt cheltuieli pe cota indiviza si trebuie introduse.
Din punctul meu de vedere nu este corect sa platesc de doua ori intretinere lift,
Multumesc
va percepe corespunzator intregii proprietati, care cuprinde sii garajul; nu va percepe dublu sau de doua ori ci corespunzator cu ceea ce detineti si cu cota indiviza aferenta
Sunttei in eroare
Administratorul de imobil procedeaza temeinic si legal,nu percepe cota dubla aferent lift ci separat pentru bun imobil si parcare subterana