avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1757 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am cumpărat un apartament în anul 2007,pe o ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am cumpărat un apartament în anul 2007,pe o perioadă de 25 ...

Am cumpărat un apartament în anul 2007,pe o perioadă de 25 ani, în anul 2013 am divorțat ,eu platesc in continuare ratele la bancă, vreau să știu după ce termin de achitat apartamentul la banca fosta sotie are dreptul la jumătate din apartament ,sau se calculează numai cei 6 ani in care am stat împreună .

Alte discuții în legătură

Partaj apartament dupa ani de zile salmirox salmirox In timpul casatoriei fostului sot i s-a repartizat de la fabrica unde lucra in 1989 un apartament cu 2 camere . Din 1988 noi 2 am venit in Vaslui ca ingineri ... (vezi toată discuția)
Partaj apartament (ipotecat la banca) sorin_braescu sorin_braescu Buna ziua Sunt intr-o situatie ... ciudata. In timpul casatoriei am cumparat impreuna cu fosta sotie un apartament. In urma cu 2 ani fosta a plecat in UK, a ... (vezi toată discuția)
Mostenire zsorox zsorox Tatal meu a murit in noiembrie 2014 iar mama mea a murit acum in ianuarie 2015 Eu sunt singurul lor copil, eu m-am nascut in 1983. Locuiam impreuna, toti ... (vezi toată discuția)