Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... buna ziua.Intr-un dosar penal se dispune solicitarea ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

buna ziua.Intr-un dosar penal se dispune solicitarea unui avocat ...

buna ziua.Intr-un dosar penal se dispune solicitarea unui avocat in temeiul art 94 alin 4.Am avut multe dosare unde nu s-a facut aceasta solicitare.Eu sunt sanatos perfect pentru varsta mea.Am solicitat unui psihiatru un certificat de sanatate dar am fost refuzat.Instanta nu are probe in acest sens de incapacitate chiar partiala a mea de discernamant.Pentru mine este important si unul extrajudiciar,dar nu stiu cui sa ma adresez.As fi recunoscator pentru mai multe opinii.
Art 94 din ce cod sau din ce lege? In NCP si NCPP nu scrie nimic de a avea obligatoriu un avocat.
art 93 alin 4 + art 90 NCPP