avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Din 2015 sunt căsătorită legal, in România, cu un ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Din 2015 sunt căsătorită legal, in România, cu un algerian.In ...

Din 2015 sunt căsătorită legal, in România, cu un algerian.In ziua căsătoriei acesta a trebuit sa plece pt ca i expira viza.De atunci nu s a mai întors, nu am consumat căsătoria .Cum pot divorta dacă nu pot da de el?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 15:22, 11 Iulie 2022
Buna ziua.
Doar prin instanta, puteti divorta de el.
Contactati un avocat din localitatea dvs.
Da, situatia este complicata.
Este un proces mult mai dificil decat pare si va fi unul de durata.
Fara avocat nu cred ca va veti descurca mai ales ca va trebuie avocat bun pentru acest proces.
Este genul de proces in care instanta pune bete in roate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vreau sa divortez... lavinia_25 lavinia_25 Buna-ziua! Am nevoie de niste sfaturi si daca puteti va rog sa ma indrumati. Situatia mea e urmatoarea : sunt casatorita de 4 ani si cateva luni, iar de trei ... (vezi toată discuția)
Divort la distanta este posibil ? eu am domiciliu de 5 ani in ... GabrielCodreanu91 GabrielCodreanu91 Divort la distanta Este posibil ? Eu am domiciliu de 5 ani in uk, sotia in Romania. Suntem amandoi de acord sa terminam casatoria. Se poate face fara ca eu ... (vezi toată discuția)
Căsătorie cu minor încheiată în italia, divorț românia? Teoprofmua Teoprofmua Bună ziua Parintii minorului 3 ani sunt de acord ca mariajul nu mai poate continua si doresc sa divorteze amiabil, iar minorul sa locuiasca impreuna cu mama ... (vezi toată discuția)