Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Din 2015 sunt căsătorită legal, in România, cu un ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Din 2015 sunt căsătorită legal, in România, cu un algerian.In ...

Din 2015 sunt căsătorită legal, in România, cu un algerian.In ziua căsătoriei acesta a trebuit sa plece pt ca i expira viza.De atunci nu s a mai întors, nu am consumat căsătoria .Cum pot divorta dacă nu pot da de el?
Buna ziua.
Doar prin instanta, puteti divorta de el.
Contactati un avocat din localitatea dvs.
Da, situatia este complicata.
Este un proces mult mai dificil decat pare si va fi unul de durata.
Fara avocat nu cred ca va veti descurca mai ales ca va trebuie avocat bun pentru acest proces.
Este genul de proces in care instanta pune bete in roate.