avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Aplicare L 330/2009
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Aplicare L 330/2009

Vreau sa stiu daca a aparut ceva in legatura cu punerea in aplicare a legii salarizarii unice.Am auzit ca a aparut o H.G si ca ar prevede ceva fara sporuri(salariul de incadrare la nivelul anului 2009 si sporuri nu mai mari de 30%) poate fi posibil asa ceva.Daca stie cineva sa-mi comunice si mie nr si data aparitiei.Multumesc mult.Astept.
Cel mai recent răspuns: vasilica53 , utilizator 08:34, 19 Ianuarie 2010
da, ordin MMFPS nr. 32/11.01.2010
da, ordin Administratie publica nr.42/2010 pentru monitorizarea si controlul aplicarii prevederilor Legii-cadru nr. 330/2009 privind salarizarea unitara a personalului platit din fonduri publice la nivelul institutiilor si autoritatilor publice ale administratiei locale, M.of nr.31/15.01.2010



tocmai au anuntat ca in sedinta de miercuri vor discuta o h.g. care sa reglementeze interpretarile la legea salarizarii unice

[ link extern ] /
Ultima modificare: Luni, 18 Ianuarie 2010
nadia zbarce, utilizator
mii de multumiri celor care au citit mai mult ca mine=D>

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sporuri janina drula janina drula conform Ordin comun nr. 32 / 42, M.OF. 31 /2010 pentru monitorizarea si controlul aplicarii la nivelul administratiei locale a Legii-cadru privind salarizarea ... (vezi toată discuția)
Anulare ordin nr. 32/42/2010 - decizie iccj irevocabila sonia.maria sonia.maria Are cineva cunostiinta de decizia ICCJ def si irevocabila -de anularea Ordinului 32/42/2010,drept urmare toate actele adm(dispozitia primarului) efectuate in ... (vezi toată discuția)
Aplicarea legii 330 si contractele/acordurile colective carmen67 carmen67 Ce se intampla cu drepturile banesti castigate prin contractele sau acordurile colective de munca, incepand cu 01.01.2010, avand in vedere prevederile art.40 ... (vezi toată discuția)