Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Care este durata timpului de lucru maxima ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Care este durata timpului de lucru maxima zilnica ...

Buna ziua,

Care este durata timpului de lucru maxima zilnica a unui contract cu timp partial? Spre ex., se poate repartiza programul de lucru 1 zi pe saptamana 10 ore/zi, sau trebuie sa lucreze maxim 7 ore/zi si 3 ore in alta zi?

Multumesc,
Se poate repartiza ...10 ore/zi.