avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 807 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Care este durata timpului de lucru maxima ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Care este durata timpului de lucru maxima zilnica ...

Buna ziua,

Care este durata timpului de lucru maxima zilnica a unui contract cu timp partial? Spre ex., se poate repartiza programul de lucru 1 zi pe saptamana 10 ore/zi, sau trebuie sa lucreze maxim 7 ore/zi si 3 ore in alta zi?

Multumesc,
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:26, 12 Iulie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Se poate repartiza ...10 ore/zi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cate ore se pot lucra maxim/ zi ? CostyC CostyC Buna seara. Imi poate spune cineva va rog...cate ore da voie legea sa se lucreze pe zi?. Eu stiam ca 12....dar am colegi care lucreaza 8 ore ca rezidenti...si ... (vezi toată discuția)
Cate ore lucratoare poate avea o zi ? rat maria rat maria in situatia in care o persoana are un contract de munca pe perioada nedeterminata cu program de 8 ore/zi si este solicitata sa lucreze si la alte firme cu timp ... (vezi toată discuția)
Dilema - intocmire program de lucru, cum fac? ELENA2009 ELENA2009 Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu urmatoarea speta, trebuie sa angajez o persoana cu urmatorul program de lucru: Vineri 01.04 - 20.00 Sambata 02.04 ... (vezi toată discuția)