Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajat reintors din CIC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajat reintors din CIC

Buna ziua,
In cazul in care angajatul a intrat in CIC avand contract de munca pe perioada nedeterminata, la reintoarcerea din CIC i se poate modifica contractul de munca pe perioada determinata?
cry_mitroi, utilizator
Teoretic, se poate... dar în Revisal nu.

Opțiunea ar fi încetarea și încheierea unui contract nou pe durata determinata.