avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general S-au dublat 2 facturi la clienti.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

S-au dublat 2 facturi la clienti.

Buna ziua,
Am urmatoarea situatie s-au dublat 2 facturi la clienti emise din greseala si acum trebuie sa fac un proces verbal de numerotare a unei noi serii de facturat, in care trebuie sa spun ca emit facturile cu acelasi nr iar pana la numerele respective sunt anulate toate facturile.
Ma puteti ajuta cu un astel de proces verbal ...model editabil?
Ultima modificare: Sâmbătă, 16 Iulie 2022
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Doua facturi cu acelasi numar ! mihaela sidonia mihaela sidonia Buna seara, Din greseala am emis doua facturi care au acelas numar . o factura este ultima emisa in ianuarie 2010 , a doua este in februarie ... (vezi toată discuția)
Facturare pfa clienți diferiți Ronny93 Ronny93 Bună ziua. Aș vrea să știu dacă este posibilă/legală următoarea metodă de facturare simultană pe PFA pentru clienți diferiți: e de ajuns să ... (vezi toată discuția)
Facturier online si/sau facturier clasic kammi kammi Detin un Pfa cu 2 coduri Caen, acelasi tip de activitate, unul pt comert ambulant, unul pt vanzari online. As dori sa stiu daca pot folosi programul de facturi ... (vezi toată discuția)