avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bună ziua, Va rog sa mă ajutați intr o ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bună ziua, Va rog sa mă ajutați intr o speta...societatea ...

Bună ziua,
Va rog sa mă ajutați intr o speta...societatea microîntreprindere are in luna iunie 3 salariați cu normă întreagă și depune 112 trimestrial....începând cu ce luna trebuie sa se înregistreze cu 112 lunar?...ce declarații trebuie să depună...010 sau/și 700?...și ce termen de depunere au?

Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 22:15, 17 Iulie 2022
doar de la anul schimba perioada la lunar pt D112.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 112 - lunar sau trimestrial? lylyan lylyan nu inteleg si pace. O microintreprindere depune 010 sau nu? este trecuta din oficiu la 112 trimestrial? va rog sa ma lamuriti cine face 010? multumesc (vezi toată discuția)
D112 -d 010 bubby bubby Va rog sa ma lamuriti si pe mine , am 3 salariati si CA sub 100.000 E la 31.12.2010 , inteleg ca nu sunt obligat sa depun si sa platesc la 3 luni , insa sunt ... (vezi toată discuția)
Declaratii - srl. Adiroj Adiroj Buna ziua, - Care este termenul limita pentru depunerea formularului 010 atunci cand scoti contributiile pe salarii; - daca nu mai am agajati ar trebui ... (vezi toată discuția)