Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Buna ziua,în timp ce-mi desfășurăm activitatea ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Buna ziua,în timp ce-mi desfășurăm activitatea profesională ...

Buna ziua,în timp ce-mi desfășurăm activitatea profesională în timpul programului de lucru,o persoană m -a fotografiat și a postat fotografia pe facebook adăugând comentarii cu acuzații false în termeni jignitor,evident fără acordul meu.Va rog frumos sa -mi spuneti daca pentru aceasta fapta se poate răspunde în fața Instanței Judecătorești,va multumesc,astept raspuns!
Puteti formula o actiune civila prin care sa solicitati daune morale,taxa de timbru este de doar 100 lei indiferent de cuantumul daunelor solicitate.Este recomandat sa angajati av pt a motiva cererea in drept si in fapt pt a face dovada prejudiciului adus etc.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Atentie! dvs trebuie sa dovediti ca acuzatiile sunt false si ca termenii sunt jignitori
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:
Este recomandat sa angajati av pt a motiva cererea in drept si in fapt pt a face dovada prejudiciului adus etc.
Buna ziua,

Poate fi antrenata raspunderea civila delictuala, pentru prejudiciul cauzat.

Reteaua de socializare www.facebook.com a fost definitiva ca fiind parte din spatiul public.

Asadar, puteti solicita despagubiri morale, pentru defaimarea dvs.