Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Curtea si gradina casei intabulata prin contract de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Curtea si gradina casei intabulata prin contract de intretinere ...

Curtea si gradina casei intabulata prin contract de intretinere unui fiu impreuna cu sotia lui .
Celalat fiu sau mostenitorii mai pot ataca actul facut de primul fiu cu sotia acu 10/15 ani .
Acum toti sunt decedati numai sotiile sunt in viata si copii celor doi fii .
Este vreo sansa, sa se pota anula in instanta, acel contract de intretinere, pe baza caruia s-a intabulat casa , curtea si gradina casei, de mostenitorii celuilalt fiu , care nu a stiut si nu a fost consultat de parintii lui, aflind numai verbal de la vecini , si nu a vazut niciodata un act de la parintii lui cit a trait.
Numai mostenitorii sau trezit cu acel act si cu casa intabulata cu contract de intretinere.
Este vreo sansa de atacare si cistig cota parte din casa pentru ceilalti mostenitori dezmosteniti ?
Multumesc !
lost1989, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~