avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Este avantajos să trec de la Robor variabil la 3luni ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Este avantajos să trec de la Robor variabil la 3luni la IRCC? ...

Este avantajos să trec de la Robor variabil la 3luni la IRCC? Am un credit ipotecar și rata a crescut considerabil în ultimul timp de aceea am nevoie de un sfat! Mulțumesc!

Alte discuții în legătură

As dori un sfat: in cazul unui credit ipotecar, a carui rata ... daadi04 daadi04 As dori un sfat: in cazul unui credit ipotecar, a carui rata se calculeaza functie de ROBOR la 6 luni, este mai bine sa fac trecerea la calculul ratei functie ... (vezi toată discuția)
Lipseste tipul ratei lunare in contractul de credit chele cezar chele cezar Stima! In textul contractului de credit ipotecar,banca nu a inserat nici o clauza referitoare la tipul ratei lunare platibile(fixa sau descrescatoare). Lipsa ... (vezi toată discuția)
Dobanda fixa sau variabila? abugeac abugeac Buna ziua, Am nevoie de un sfat: Vreau sa iau un credit ipotecar de 125.000 RON pe 15 ani si am doua posibilitati : - Dobanda variabila : Robor 6M (azi ... (vezi toată discuția)