Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Legea 221/2009
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Legea 221/2009

Svabii deportati in ianuarie 1945 au dreptul la despagubiri conform legii 221/2009?
Daca da, care este procedura ?
Va multumesc anticipat.
Sunt in aceeasi situatie.;poate cineva sa ne spuna care aste procedeul prin care se pot obtine despagubiri penntru deportatii de etnie germana din anul 1945?
Multumim anticipat.
~ Conținut șters la cerere ~
bunica mea a fost deportata in rusia timp de doi ani dar nu posed documente despre aceasta. dumneaei nu mai este in viata ,ar copiii traiesc in germania cu dubla cetatenie. eu sint imputernicit legal pt a solutiona situatia. inainte de a ma prezenta la un avocat imi poate spune cineva daca am sanse de rezolvare ?
fridolin a scris:

Svabii deportati in ianuarie 1945 au dreptul la despagubiri conform legii 221/2009?
Daca da, care este procedura ?
Va multumesc anticipat.

Cititi aici :
[ link extern ]
gbp63@yahoo.com a scris:

Sunt in aceeasi situatie.;poate cineva sa ne spuna care aste procedeul prin care se pot obtine despagubiri penntru deportatii de etnie germana din anul 1945?
Multumim anticipat.

Cititi aici :
[ link extern ]