avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Buna ziua! Posed o cladire cu destinatie mixta si am ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Buna ziua! Posed o cladire cu destinatie mixta si am depus ultimul ...

Buna ziua!
Posed o cladire cu destinatie mixta si am depus ultimul raport de evaluare in 2020. Cu noua lege nu-mi este clar daca impozitul se va calcula dupa grila notariala sau dupa raportul de evaluare?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: kol29 , utilizator 13:36, 25 Iulie 2022
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozite locale 2016 flo72 flo72 Buna seara, In noul Cod Fiscal care va intra in vigoare la 1 ianuarie 2016 se precizeaza ca valoarea impozabila pentru cladirile nerezidentiale se ... (vezi toată discuția)
Am in proprietate o cladire nerezidentiala. anul acesta mi-a ... Andrei_B3001 Andrei_B3001 Am in proprietate o cladire nerezidentiala. Anul acesta mi-a venit un impozit de 7.000 lei, in conditiile in care anul trecut am platit sub 300 de lei. Cu ... (vezi toată discuția)
Am primit decizia de la anrp in luna martie. calculul este facut ... crmnradu crmnradu Am primit decizia de la ANRP in luna martie. Calculul este facut pe legea veche. Am ridicat o transa (anuala din cele 5). Mai pot contesta si solicita ... (vezi toată discuția)