Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Bună seara! O informație vă rog. Am vândut casa pe ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Bună seara! O informație vă rog. Am vândut casa pe 11iulie ...

Bună seara! O informație vă rog. Am vândut casa pe 11iulie și joi cumpăr un teren. Am dat și cartea de identitate(copie) azi pt redactarea contractului de vânzare cumpărare. Firește pe cartea de identitate figurează adresa unde am avut casa. Trebuie să avizez notarul în prealabil în acest sens ca să pună în contract doar CNP ul meu? Pot cumpăra deci și fără un domiciliu, adică doar cu CNP ul din cartea de identitate? Mulțumesc!
manrsr, utilizator
trebuie sa va schimbați domiciliul in prealabil
Nu trebuie, dati buletinul asa cum il aveti.
Cumpărătorul casei mele a vândut și el cu 2 săptămâni înainte și pe contractul de vânzare cumpărare al casei mele apare adresa cumpărătorului unde a locuit înainte, adică adresa casei care o vânduse deja... Mulțumesc pt răspunsuri!
manrsr, utilizator
normal
Mulțumesc!