avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună o întrebare vă rog am fost oprit de echipaj de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună o întrebare vă rog am fost oprit de echipaj de poliție ...

Bună o întrebare vă rog am fost oprit de echipaj de poliție în trafic în Timișoara
Mi-o cerut documentele la control ok iam dat absolut toate actele totul ok
După care cerere un test alcool ok accept îmi iese 0,0
După și un test anti drog mi-o ieșit amfetamină aoleo repet testu tot așa amfetamină
Mergem la recoltarea probelor biologice
A trecut deja 2 luni nimic nici un semn de viață o înștiințare absolut nimic
Poliția din Timișoara nu mă chemat nici la declarați ( rectific ceva poliția rutieră a zis de la recoltarea probelor biologice de sânge și de urină normal trebuia să mă ducă la postul lor secția de poliție să îmi ia o declarație așa era normal i-am spus că declar doar in prezența unui avocat am tot drepul la avocat după aceia mi-o zis nu-i nevoie că semnează pe foile alea și de chemăm la declarați vei primi o citație am semnat doar foiea de epilotest alcool 0.0

Dacă va rog ce pot face pentru a recupera permisul de conducere
Buna ziua!

Permisul dvs este suspendat pe perioada cercetarilor. In cazul in care veti fi condamnat, vi se va anula.

Dupa ce vor sosi rezultatele probelor biologice, veti fi citat la audieri.

Luati legatura cu un avocat, caruia sa ii detaliati situatia si sa va spuna ce este de facut.
Pentru celeritate, solicitati organului de up sa achitati dvs contravaloarea probelor biologice. Oricum, o sa dureze cateva luni pana sunt gata rezultatele.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Testare drugtest, fals pozitiv, ce se poate face? GreatC GreatC Bună ziua, Vă scriu în legătură cu o situație foarte nasoală din punctul meu de vedere, ieri 22/01/2023 am fost oprit de un echipaj de la poliția ... (vezi toată discuția)
Permis retinut conducere sub influenta substantelor psihoactive Dan121212 Dan121212 Buna. Pe scurt, permisul mia fost retinut pentru conducere sub influenta substantelor psihoactive. Mia iesit Ketamina in saliva si THC in sange si urina. Am ... (vezi toată discuția)
În ce condiții poate poliția rutieră să însoțească participantul la trafic la spital pentru recoltarea probelor biologice? Urushi Bara Urushi Bara Buna ziua, in ce conditii poate politia rutiera sa insoteasca participantul la trafic la spital pentru recoltarea probelor biologice? Spre exemplu, daca ... (vezi toată discuția)