avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 548 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua,eu sunt urmasa după mama mea de pensie a ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua,eu sunt urmasa după mama mea de pensie a legii 118/1990 ...

Bună ziua,eu sunt urmasa după mama mea de pensie a legii 118/1990 cu modificare din anul 2020.Intrebarea mea este :eu am depus dosarul în 16 09 2020.dar neavând o adeverinta care sa rezulte încadrarea corecta (mama mea mea a fost incorect încadrată cu domiciliul obligatoriu,eu neștiind acest lucru,mai tarziu am întrat în posesia actului prin care mama mea avea dovada ca a fost stramutata cu familia,eu mai tarziu am facut revizuirea la dosar.Cu data de 1 aug 2021 eu am primit pensia conform încadrării cu diferenta de suma .Întrebarea mea este dacă eu voi putea acționa în judecata Casa de pensii pentru recuperarea diferenței de pensie de la data de 1 decembrie 2020 pana în data revizuirii adica 1 08 2021?

Alte discuții în legătură

Eu sunt urmaș după mama mea de legea 118/90 ,am depus actele ... dorabadea99@gmail.com dorabadea99@gmail.com Eu sunt urmaș după mama mea de legea 118/90 ,am depus actele la data de 15 noiembrie 2020,dar nu am.avut adeverinta din care rezulta încadrarea mamei mele ... (vezi toată discuția)
Sunt beneficiar al legii 118/1990 (urmas). ariannas ariannas Sunt beneficiar al legii 118/1990 (urmas) , am depus deja de anul trecut decizia de incadrare anexata la cererea de scutire taxe locale apartament si auto, ... (vezi toată discuția)
Pensie pentru limita de varsta VoicuIulia VoicuIulia Ma numesc Voicu Ionel, din localitatea Mangalia,judetul Constanta,str.Rozelor,nr.9,bl.F5,ap.18.Sunt nascut la data de 25.07.1953 si am depus dosarul de pensie ... (vezi toată discuția)