Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Eu sunt urmaș după mama mea de legea 118/90 ,am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Eu sunt urmaș după mama mea de legea 118/90 ,am depus actele ...

Eu sunt urmaș după mama mea de legea 118/90 ,am depus actele la data de 15 noiembrie 2020,dar nu am.avut adeverinta din care rezulta încadrarea mamei mele corecte ,iar după ce am.intrat în posesia adeverinței prin care aveam.dovada ca mama a fost stramutata ,eu am.beneficiat de pensia cuvenita după incadrare(am făcut o revizuire la dosar)am primit diferenta de suma doar de la data când am depus cererea,adica pe 2 luni din urma, dar pe diferenta de 8 luni nu.Mi s a răspuns de la casa de pensii ca nu se poate recupera din urma .Întrebarea mea este dacă pot sa mai recuperez diferenta de suma din urma?
dorabadea99@gmail.com, utilizator