Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Poprire salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Poprire salariu

Buna ziua.

Angajatorul are obligatia sa retina si sa vireze catre executor parte din salariul angajatului, doar pe perioada cat CIM este activ . Cum se procedeaza in situatia urmatoare: CIM inceteaza pe parcursul lunii iulie, angajatul primeste remuneratia aferenta lunii iulie, in august. Se mai retine din salariu sau nu ? Multumesc anticipat.
axentyna@yahoo.com, utilizator
Buna ziua,
Eu stiu ca se retine...

Dar, ca un sfat, anuntati si executorul ca persoana in cauza nu mai lucreaza acolo din data... sa nu va treziti cu intrebari de ce nu mai virati poprirea...
Da, i se mai retine din salariul pe luna iulie.
Va multumesc pt raspuns.