Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am o intrebare poti trai ca si avocat intr-un oras ca ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am o intrebare poti trai ca si avocat intr-un oras ca Targu Mures ...

Am o intrebare poti trai ca si avocat intr-un oras ca Targu Mures doar din cauza penale (fara crima organizata) ca si incepator poti in 2-3 ani daca esti peste medie sa ajungi la un venit de 2000-3000 de euro sau visez prea mult?
~ Conținut șters la cerere ~
Copile, intai sa ajungi avocat si apoi mai vezi cu veniturile.
Daca esti bun, o sa aibsi cazuri, o sa ai si bani.
Daca pui carul inaintea boilor, nu ajungi nicaieri.
Intai invata si apoi o sa vezi si banii.
~ Conținut șters la cerere ~
Ok atuncea in 10 ani. Intrebarea ii daca pot intr-un oras asa mic fiind un avocat peste medie sa obtin aceste venituri doar din cazuri penale fara crima oganizata fara cazuri la tribunalul civil
Teoretic, poti sa ajungi și avocat, sa castigi banii ăștia.
Bacalaureatul l-ai avut acum un an, ce ai mai făcut de atunci? Cursurile cărei facultati le urmezi?