avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 481 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am o intrebare poti trai ca si avocat intr-un oras ca ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am o intrebare poti trai ca si avocat intr-un oras ca Targu Mures ...

Am o intrebare poti trai ca si avocat intr-un oras ca Targu Mures doar din cauza penale (fara crima organizata) ca si incepator poti in 2-3 ani daca esti peste medie sa ajungi la un venit de 2000-3000 de euro sau visez prea mult?
Cel mai recent răspuns: Manuela Rășină , administrator 05:36, 7 August 2022
~ Conținut șters la cerere ~
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Copile, intai sa ajungi avocat si apoi mai vezi cu veniturile.
Daca esti bun, o sa aibsi cazuri, o sa ai si bani.
Daca pui carul inaintea boilor, nu ajungi nicaieri.
Intai invata si apoi o sa vezi si banii.
~ Conținut șters la cerere ~
Ok atuncea in 10 ani. Intrebarea ii daca pot intr-un oras asa mic fiind un avocat peste medie sa obtin aceste venituri doar din cazuri penale fara crima oganizata fara cazuri la tribunalul civil
Teoretic, poti sa ajungi și avocat, sa castigi banii ăștia.
Bacalaureatul l-ai avut acum un an, ce ai mai făcut de atunci? Cursurile cărei facultati le urmezi?

Alte discuții în legătură

Procuror criminalist AndreeaAnda AndreeaAnda Bună ziua! Am 13 ani şi îmi doresc să devin procuror criminalist. Aşi vrea să ştiu cât mai multe despre studiile pe care trebuie să le urmez pentru ... (vezi toată discuția)
Pareri despre profesia de avocat iuliaanamaria iuliaanamaria Imi doresc foarte mult sa devin avocat, mai am doi ani de facultate, intentionez sa dau examen la barou cand termin fac.si masterul. As vrea cateva detalii ... (vezi toată discuția)
Pentru a deveni notar conteaza notele obtinute in timpul liceului? vreau_sa_fiu_notar vreau_sa_fiu_notar Sunt eleva in cls a 12 a si mi am propus sa urmez Dreptul,mai precis notariat.Intrebarea mea ar fii urmatoarea:conteaza notele din liceu?in toti anii am avut ... (vezi toată discuția)