avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 590 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Bunã seara, O intrebare va rog. Bunica mea are pensia ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Bunã seara, O intrebare va rog. Bunica mea are pensia de handicap ...

Bunã seara,
O intrebare va rog.
Bunica mea are pensia de handicap accentuat permanent din 2011.
Nu a beneficiat de scutirea impozitului pe cladirea si terenul aferent unde locuieste pana in acest an.
Se pot recupera banii platiti din anii anteriori?
Primaria mi-a refuzat cererea afirmand Ca doar pe anul acesta poate recupera.
Multumesc anticipat.
Ramona

Alte discuții în legătură

Persoana cu handicap singuraticul75 singuraticul75 Buna , m-a numesc Mihai si sunt o persoana cu handicap accentuat,mentionez ca detin certificatul de handicapat din anul 2010 si mergand cu el la primarie am ... (vezi toată discuția)
Persoanele cu handicap grav sunt scutite de la plata impozitului pe cladiri si pe terenul aferent acestora? cri_secret_ina cri_secret_ina As dori sa stiu daca persoanele cu handicap,care au si certificat doveditor,sunt scutite de la plata taxelor pe cladirea,casa in care locuiesc si pe terenul ... (vezi toată discuția)
Certificat de incadrare in grad de handicap accentuat - plata indemnizatiei, pensie nistorsofia nistorsofia Buna ziua!, ma aflu in pensie anticipata partiala din data de 03. 01. 2011 . Tot anul acesta, ( nestiind dinaintea datei de 03.01. 2011 caci boala de care ... (vezi toată discuția)