Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Calatorie copil-parinte singur Buna ziua. Doresc sa va ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Calatorie copil-parinte singur Buna ziua. Doresc sa va intreb ...

Calatorie copil-parinte singur
Buna ziua.
Doresc sa va intreb daca pt. calatoriile externe, la întoarcerea dintr-o tara străină, membra Ue catre Romania trebuie hotararea judecatoresca definitiva de autoritate exclusiva? Vreau sa stiu daca trebuie tradusa din romana in engleza si legalizata. ( la iesirea din Romania stiu ca trebuie). Nu stiu daca autoritățile straine o solicita pt ca am auzit diverse variante.
Mulțumesc.
Nu va trebuie.