avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am un SRL si ca activitate secundara codul CAEN 5520.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am un SRL si ca activitate secundara codul CAEN 5520.

Buna ziua,
Am un SRL si ca activitate secundara codul CAEN 5520. Am o casa cu 3 camere pe care as dori sa o inchiriez in regim hotelier, nu ca pensiune neaparat. Imi trebuie certificat de clasificare pentru asta si care ar fi impozitul pe venit care ar trebui platit in acest caz?
Ultima modificare: Luni, 8 August 2022
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Va rog niste sfaturi alina240 alina240 Va rog frumos cine ma poate ajuta cu unele informatii. In calitate de persoana fizica detin un imobil compus din 4 camere plus dpendinte. As dori sa ... (vezi toată discuția)
Intrebare alina240 alina240 Buna ziua, In calitate de persoana fizica detin un imobil pe care intentionez sa il inchiriez firmei mele( srl ), prin contract de inchiriere inregistrat la ... (vezi toată discuția)
Dechiderea unui srl in domeniul turismului? radu.geanina radu.geanina Buna ziua Doresc sa ma indrumati in dechiderea unui SRL , care vreau sa functioneze in dom turismului , vreau sa inchiriez locatii pensiuni si case de locuit ... (vezi toată discuția)