Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara. Vă prezint următoarea situație. O ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara. Vă prezint următoarea situație. O cunoștință ...

Buna seara. Vă prezint următoarea situație. O cunoștință lucrează în Anglia cu contract de munca legal. In același timp In Romania are încheiat contract de asigurare sociala la care plătește lunar . Pentru calculul pensiei se cumulează contribuția din amândouă state dacă este pe aceiași perioadă . Mulțumesc.
Nu , se cumuleaza doar stagiul de cotizare si veti primi separat pensie din tara si din Anglia.