Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Schimbare functie de catre angajator
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Schimbare functie de catre angajator

Buna ziua, angajatorul meu vrea sa imi schimbe functia din una de executie in una de conducere, dar eu nu am o functie de conducere (bugete, salarii, etc). Imi este clar ca e o gaselnita ca sa imi creasca perioada de preaviz la 45 de zile.
Ca angajat pot refuza schimbarea functiei?
Multumesc
cucooo, utilizator
Schimbarea functie se face doar prin Act aditional la CIM care trebuie semnat de catre angajat.
Daca nu doriti schimbarea functiei, nu semnati actul aditional .
Indepliniti condițiile pentru a ocupa acea funcție?