Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Dosar de pensionare de drept
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Dosar de pensionare de drept

Buna ziua,
In vederea depunerii dosarului de pensionare:
Am un prieten de 57 ani. Are 41 ani vechime din carea lucrat grupa I 100% - 14 ani si 8 luni (in metalurgie, electrician). La ce varsta se poate pensiona de drept
viu, utilizator
Dosarul se poate depune incepand cu ziua in care implineste varsta de 58 ani(65-7).