avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediul de ingrijire copil este considerat vechime ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediul de ingrijire copil este considerat vechime in munca ...

Concediul de ingrijire copil este considerat vechime in munca si se poate acorda sporul respectiv? Eu lucrez intr-o institutie publica pe functia de profesor. Am fost in concediul de ingrijire copil in perioada septembrie 2001-septembrie 2003. Pana acum 2 ani mi s-a acordat sporul de vechime in munca si invatamant, dar brusc mi s-a luat acest drept tocmai cand implineam vechimea de 20 de ani si trebuia sa trec la o alta grila de salarizare, pe motiv ca CIC nu este considerat vechime. Poate cineva sa ma ajute cu un text de lege ca sa imi sustin cauza?

Alte discuții în legătură

Spor vechime in invatamant enis enis Sint profesor, am predat 9 ani fara intrerupere, apoi am intrat in concediu pt cresterea copilului, 2 ani. La 1 iunie am revenit la serviciu. Dupa cate stiu ... (vezi toată discuția)
Concediu ingrijire copil - invatamant Felicia D Felicia D Am lucrat in invatamant ca profesor suplinitor calificat in perioada 1 .09.1999 - 31. 08. 2001. In perioada din 01.09.2001 – 31.12.2001 am fost în ... (vezi toată discuția)
Concediul pentru crestere si ingrijire copil geta sorop geta sorop sunt o eductoare din 01.09.1996 si am fost in concediul pentru crestere si ingrijire copil pana la doi ani in perioada 10.05.2004 - 15.02.2006 pentru primul ... (vezi toată discuția)